23.1 C
29. март 2024.

Drina nakon penala ispala iz Kupa BiH (video)

Banjalučki Borac plasirao se u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine nakon što je izbacio zvorničku Drinu posle boljeg izvođenja jedanaesteraca – 3:2.

Nakon 90. minuta igre rezultat je glasio 0:0 a obje ekipe nastupile su sa nešto izmjenjenim sastavima.

U 5. minutu utakmice trener domaćih je bio prinuđen da napravi prvu izmjenu zbog povrede Radinovića a umjesto njega ušao je Kremenović.

Prve prilike na utakmici propustili su gosti kada su Ilić i Filipović šutirali pravo u golmana Ružića.

Prvu ozbiljniju priliku za Borac propušta Stokić. On je šutirao sa nekih 16-17 metara ali ništa ozbiljnije po gol Drine.

U 37. minutu Filipović je propustio najbolju priliku za Drinu. On je prošao sam po lijevoj strani šutirao sa nekih desetak metara a lopta odlazi pored gola.

Domaći su u drugom poluvremenu imali više od igre ali se do 65. minuta čekalo na veće uzbuđenje.

Žižović je uputio nezgodan centaršut u šesnaesterac Drine a Ilić dodiruje loptu glavom te umalo postiže autogol.

U 69. minutu Stokić je imao dvije prilike od kojih prvu zaustavlja Maksimović dok druga završava visoko preko gola.

Do kraja utakmice malobrojni gledaoci nisu imali šta značajnije da vide pa je utakmica završena rezultatom 0:0 nakon čega se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Uspješniji su bili domaćini koji su od četiri pokušaja iskoristili tri dok je Drina tri puta promašila a u dva navrata pogodila gol Borca.

FK Borac Banja Luka – FK Drina Zvornik 0:0 (nakon penala 3:2)

Stadion: Gradski u Banjaluci; Gledalaca: 400; Glavni sudija: Miloš Gigović (Gradiška); Žuti kartoni: Predragović, Stokić, Malbašić, Subić, Savanović (Borac), Filipović, Lazarević (Drina); Jedanaesterci: 0:1 – Lazarević, 1:1 – Stokić, Filipović (Drina) promašio, 2:1 – Savanović, Čolović (Drina) promašio, Malbašić (Borac) promašio, 2:2 – Uzelac, 3:2 – Predragović, Ivanović (Drina) promašio.

BORAC: Ružić, Jovičić (od 46. minute Žižović), Runić, Đajić, Subić, Radinović (od 5. minute Kremenović), Savić, Malbašić, Predragović, Jović (od 68. minute Savanović), Stokić.

DRINA: Maksimković, Uzelac, Milošević (od 87. minute Jokić), Đurić (od 61. minute Li), Filipović, Vasić (od 73. minute Ivanović), Lazarević, Memović, Ilić, Čolović, Đerić.