18.1 C
Zvornik
29. март 2024.

Fudbaleri Drine zabilježili prvu pobjedu (video)

Zvornička Drina zabilježila je prve bodove u „BH Telecom“ Premijer ligi BiH i to pobjedom u gostima.

U 3. kolu Drina je bila bolja od ekipe Mladosti iz Velike Obarske rezultatom 2:0.

Drina je povela u 33. minutu evro golom Edina Rustemovića sa oko 25 metara. Lopta je u visokom luku odsjela iza leđa golmana Mladosti Saše Mišića.

Drugi pogodak je stigao u finišu prvog dijela susreta kada je Miloš Filipović prevario napadača Maladosti Duška Stajića, te razantnim udarcem sa dvadeset metara pogodio mrežu Obarščana za konačnih 2:0 u korist Drine.

U 68.minutu utakmice fudbaler Drine, Damir Memović opravdano je dobio crveni karton nakon starta sa obje noge sa leđa nad Aleksandrom Vasićem.

Do kraja susreta Maldsot je stvarala prilike ali nije uspjela doći do počasnog gola tako da cijeli plijen odlazi u Zvornik.

Zvorničani u sledećem kolu dočekuju drugog bijeljinskog premijerligaša, ekipu Radnika.

FK MLADOST Velika Obarska – FK DRINA Zvornik 0:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 – Rustemović u 33. minutu; 0:2 – Filipović u 45. minutu; Stadion: Gradski u Bijeljini; Gledalaca: 500; Glavni sudija: Admir Šehović (Sarajevo) 6; Žuti kartoni: Jevtić, Savić, Dabić, A. Vasić (Mladost), Kikić, Đerić, R. Vasić, Ivanović (Drina); Crveni karton: Memović (Drina).

MLADOST: Mišić 5, Vuković 6, Dabić 6, Zelić 6 (od 82. minuta Blagojević-), Savić 5 (od 46. minuta A. Vasić 6), Ramić 6, Komarčević 6, Trifković 6, Jeftić 7, Stajić 5 (od 46. minuta Vidić 6), Ristić 6,5. Trener: Duško Jevrić.

DRINA: Maksimović 7,5, Uzelac 7 (od 81. minuta Milošević-), Filipović 7 (od 70. minuta Jokić-), Memović 7, Kostić 6,5, Ivanović 7, Rustemović 8, Vasić 6 (od 63. minuta Čolović-), Đerić 7, Kikić 7, Lazarević 7. Trener: Dragan Mićić.

Igrač utakmice: Edin Rustemović (Drina).