-1.6 C
20. април 2024.

Zvorničanke najbolje juniorke!

U subotu 31.maja u Novoj Bili je održan je 20.-ti međunarodni džudo turnir Kup Nove Bile i obiželjeno je 40 godina postojanja džduo sporta u Novoj Bili.

Zvorničanke najbolje juniorke! (2)

Takmičenje je otvorio general Ivan Nakić koji je ujedno bio i jedan od osnivača džudo sporta u Novoj Bili. On je pozdravio sve takmičare iz Srbije, BiH i Hrvatske. Na takmičenju je nastupilo 25 klubova sa 400 takmičara.

Iz zvorničkog Srpskog Sokola nastupilo je 7 takmičara i ovo je poslednja provjera pred Balkansko prvenstvo koje će se održati 13.-14.juna u Grčkoj.

Teodora Božović je uzela prvo mjesto do 63 kg i tako obezbjedila titulu najbolje juniorke i dobila kimono na poklon jer je sve svoje protivnice pobjedila maksimalnim rezultatom-iponom. Borisav Mirković do 46kg takođe je uzeo prvo mjesto, kao i Vasilije Vujičić do 100kg.

Mirko Tošić je osvojio srebrenu medalju kao i Vedrana Ikić i Aleksandar Grabovica, a bronzanom medaljom se okitio Nenad Janković do 81 kg.

U ukupnom plasmanu juniorke su osvojile pehar kao najuspješnije juniorke na turniru.

Trener i sudija Dragan Božović rekao je da je jako zadovoljan ostvarenim rezultatima.