9.3 C
19. април 2024.

Samaras odveo Grke u istoriju!

Reprezentacija Grčke je ponovo zapanjila cio svijet, pošto je golom Jorgosa Samarasa u drugom minutu nadoknade stigla do pobjede i osmine finala.

Obala Slonovače imala je prolaz u svojim rukama, ali je Sio oborio Samarasa, koji je poslije sam pretvorio penal u istorijski trijumf – 2:1 (1:0).

Prethodno je svoj tim u vođstvo doveo Andreas Samaris u posljednjem minutu prvog poluvremena, da bi Vilfred Boni dvadesetetak minuta prije kraja susreta izjednačio, ali je Samaras to poništio.

Grci su se prvi put u istoriji plasirali među 16 najboljih ekipa svijeta, sprečivši ‘Slonove’ da učine isto.

u drugom meču grupe, Kolumbija je ovjerila prvo mjesto u grupi, upisavši i treću pobjedu, ovoga puta ubjedljivu protiv Japana – 4:1 (1:1).