10.9 C
18. април 2024.

Baraž za popunu Prve lige RS: Gosti u Karakaju stekli prednost

KARAKAJ – U prvoj utakmici baraža za popunu Prve lige Republike Srpske, ekipa Krupe na Vrbasu, savladala je Radnički iz Karakaja minimalnim rezultatom i tako stekla veliku prednost pred revanš u srijedu na svom terenu.

Detalj sa utakmice u Karakaju, FK Radnički - VrbasJedini gol postigao je Mazalica iz jedanaesterca u 54 .minutu, nakon što je u kaznenom prostoru domaćih oboren Cvijanović.

Gosti su bili dosta bolji rival i zasluženo slavili. Domaći su imali jednu polupriliku u 4. minutu, kada se pred golom Vasića spetljao Maksimović.

Gosti su mogli do gola u 6. minutu kada se pred golom Savića nije snašao Mazalica. U 46. minutu odbrana domaćih je bila smušena a Strika, šutirao kraj same lijeve stative gola Savića. Mogao je i Tomaš postići gol u 72. minutu ali je sjajno intervenisao Savić. Konačno je Cvijanović u 85. minutu pogodio prečku i tako je ostalo 0:1.

Pobjednik ovog dvomeča igraće sa ekipom Sloge iz Doboja, koja je bila 11. u Prvoj ligi Republike Srpske.

RADNIČKI – KRUPA 0:1 /0:0/

Strijelac: Mazalica iz jedanaesterca u 54.

Igralište: Radničkog u Karakaju.