20.4 C
Zvornik
28. март 2024.

Zvornik sa nestrpljenjem čeka titulu! Drina napravila novi šampionski korak ka Premijer ligi

Zvornička Drina ne posustaje što se tiče trke u fudbalskom šampionatu Republike Srpske. Tri kola do kraja Zvorničani suvereno drže prvu poziciju sa šest bodova prednosti u odnosu na Podrinje iz Janje.

Detalj sa utakmice Drine i Mladosti iz marta 2013. godine

U odloženoj utakmici 23. kola Prve lige RS Drina je danas u Zvorniku porazila Mladost iz Gacka 2:1. Na utakmici je viđena prosječna igra a sve najvažnije bili su golovi.

Domaći su poveli u 13. minuti kada je nakon šuta Radovana Vasića i odbijene lopte na nju natrčao Kikić i poslao je u mrežu Guzine.

Gosti su izjednačili iz jedanesterca u 19. minutu, kada je sudija svirao prekršaj u kaznenom prostoru Aleksandra Ivanovića nad Prelom, a strijelac je bio Ćeranić.

Konačan rezultat je postavio Nikolić, nakon odlične akcije u kojoj su učestvovali Rustemović i Radović, koji je uputio idealan centarašut sa lijeve strane i u glavu pogodio Nikolića, kome nije bilo teško da savlada Guzinu.

Drina već u narednom kolu, koje je na programu u subotu, može da ovjeri titulu i plasman u Premijer ligu BiH kada ide u goste novom drugoligašu Rudaru iz Ugljevika.

FK DRINA Zvornik – FK MLADOST Gacko 2:1 (2:1)

Strijelci: 1:0 – Kikić u 13. minutu; 1:1 – Ćeranić u 19. minutu (jedanaesterac); 2:1 – Nikolić u 26. minutu; Stadion: „FK Drina Zvornik“; Gledalaca: 300; Sudija: Mile Bajraktarević (Bijeljina) 7; Žuti kartoni: Đurić, A.Vasić (Drina), Dubljević, Vico, Prelo, Komenić, Ćeranić (Mladost).

DRINA: Maksimović 6,5, Radović 7, Rustemović 7,5, V. Ivanović 6,5, Đurić 6,5 (od 90. minuta Stevanović – ), Kikić 7,5, Nikolić 6,5, R. Vasić 6,5 (od 84. minuta A. Vasić – ), Lazarević 6,5, A. Ivanović – (od 20. minuta Milošević 6,5), Jokić 6,5. Trener: Dragan Mićić.

MLADOST: Guzina 6, Mrković 6, Denda 6, Lozo 6 (od 46. minuta Pušara 6), Sušić 6 (od 60. minuta Dubljević 6), Vico 6,5, Prelo 6,5, Andrić 6,5, Komnenić 6, Ćeranić 6,5, Todorović 6 (od 87. minuta Milošević -). Trener: Željko Popović.

Igrač utakmice: Edin Rustemović (Drina).