29. март 2024.

Zvornik može da slavi, Drina je u Premijer ligi BiH!

Fudbalski klub Drina iz Zvornika po drugi put je šampion Republike Srpske i po drugi put će biti član Premijer lige Bosne i Hercegovine.

FK Drina Zvornik - jesenji prvaci Republike Srpske 2013. (2)

Ono što su trener Dragan Mićić i fudbaleri Aleksandar Nikolić i Kikić govorili prije utakmice u Ugljeviku protiv poslednjeplasirane ekipe Rudara to su i ostvarili a ostvarili su pobjedu koja im je bila dovoljna za veliko slavlje.

U utakmici koja i nije baš protekla u bog zna kakvoj igri bolje su se snašli gosti, imali terensku inicjativu, dominirali travnjakom ali ono što je bilo najvažnije, a to su prilike i golovi, nije stvarala niti postizala.

Domaći su mogli doći do vodstva u četvrtom minutu ali je šut sa gol linije izbacio štoper gostiju Vlado Ivanović.

Nekoliko minuta kasnije Nikolić je bio u polušansi kada je iz šesnaesterca Rudara pokušao da šutira prema golu ipak uspješniji su bili odbrambeni fudbaleri Rudara.

Zbog sparnog vremena glavni sudija Dražen Vasiljević je na polovini prvog poluvremena pokazao na kratku pauzu.

Nešto bolja igra viđena je u drugom dijelu utakmice gdje je Drina imala više od igre. U 51. minutu domaći su postigli gol ali je zbog ofsajda ubrzo poništen.

Kako se približavao kraj utakmice činilo se da će ostati nerješeno, što je također odgovaralo Drini, jer je na poluvremenu i Podrinje i Drina HE gubile sa po 1:0 ipak da ne bude tako pobrinuo se Edin Rustemović.

U 65. minutu našao sa u šesnaestercu Rudara gdje ga obara jedan igrač Rudara a sudija Vasiljević pokazuje na bijelu tačku što izaziva burne reakcije u taboru domaćina a viđeni su i žuti kartoni.

Siguran izvodžač bio je Ivan Lazarević za veliko slavlje gostiju.

Desetak minuta poslije postignutog gola Drina je mogla da dođe i do 2:0 kada je Đurić izbio sam pred golmana Rudara i zaobišao ga ali prosto je nevjerovatno kako je Đurić promašio prazan gol.

U poslednjim minutama utakmice do poravnanja je mogao doći Rudar ali slobodan udarac sa nekih dvadesetak metara loše izvodi Lazić.

Poslije poslednjeg zvižduka na utakmici uslijedilo je neopisivo slavlje Zvorničana.

Pravo slavlje nas sasvim sigurno očekuje naredne subote kada će Drina biti domaćin 25. kola Napretku iz Donjeg Šepka u opštinskom derbiju. Sasvim sigurno prava utakmica za proslavu nove titule Prve lige RS.

Što se tiče borbe za opstanak, nakon završetka sezone u Premijer ligi RS zna se da će iz Prve lige RS ispasti Rudar, Borac i Modriča Maxima. Što se tiče pozicije koja vodi u baraž trenutno je dijele Sloga i Proleter i vjerovatno do samog kraja biće nepoznanica koji će klub igrati u njemu.