18.4 C
Zvornik
28. март 2024.

Kiša golova Podrinja. Drina odložena za srijedu

JANJA – Fudbaleri Podrinja pobijedili su Napredak iz Donjeg Šepka rezultatom 3:0 u 23. kolu Prve lige Republike Srpske.

Nikola Lazarević NapredakPo veoma teškom i vodom natopljenom terenu domaćin je došao do vođstva u 63. minutu. Akcije je započeo Filip Vujić po desnoj strani, zatim uposlio Davora Arnautovića koji je sa 12 metara preciznim udarcem po zemlji savladao golmana Napretka Branislava Ružića. Domaćin je udvostručio prednost u 81. minutu nakon pravog karambola u kaznenom prostoru gostiju iz Donjeg Šepka, kada je Aleksandar Kovač šutirao na gol, loptu je ka golu skrenuo centarfor Filip Vujić i sa nekih dva-tri metra poslao u mrežu. U finišu susreta Podrinje je stiglo do trećeg gola, a strijelac je bio rezervista Srđan Kalajdžić, koji je u igri proveo nepun minut, za konačnih 3:0.

– Teško je bilo probiti bunker gostiju iz Donjeg Šepka, pogotovo u prvom poluvremenu kada smo dali sve od sebe kako bismo došli do pogotka, ali nadmoć na terenu nismo uspjeli da krunišemo. U drugom dijelu utakmice daleko smo bolje zaigrali, stvarali prilike iz kojih smo postigli tri gola i uknjižili nove bodove. Napredak se pokazao kao čvrst protivnik, što je pokazao plasmanom na tabeli. Izgleda da je raskvašen teren prouzrokovan pljuskom u drugom poluvremenu više odgovarao našoj ekipi, koja je uspjela da dođe do ubjedljivog trijumfa – istakao je fudbaler Podrinja Filip Vujić.

Ekipa Napretka ostala je bez bodova u Janji, dok su iz tabora debitanta u prvoligaškom društvu istakli da je rezultat previsok u odnosu na prikazanu igru.

– Odigrali smo dobro, bili ravnopravni u većem dijelu utakmice, ali smo spletom okolnosti primili tri gola. Do 63. minuta bilo je 0:0, a onda je mojim igračima pala koncentracija. I teren je bio težak za igru pa kada se sve sabere, mislim da je rezultat previsok u odnosu na prikazanu igru oba tima. Nama ostaje da se okrenemo narednim utakmicama. Već u subotu dočekujemo Drinu HE i pobjedom definitivno rješavamo pitanje opstanka u ligi – rekao je trener Napretka Zoran Vasiljević.

Bez fudbala u Zvorniku

Derbi susret između Drine iz Zvornika i Mladosti iz Gacka nije odigran zbog natopljenog terena na stadionu Drine.

Naime oko 16 časova, pola sata prije početka utakmice nad Zvornikom se sručila veoma velika kiša, koja je natopila Gradski stadion, zbog čega nije bilo uslova da se utakmica odigra.

Glavni sudija susreta Mile Barjaktarević sa kapitenima ekipa Goranom Maksimovićem iz Drine i Bojanom Mrkovićem iz Mladosti, su izašli na teren i konstatovali da ne postoje uslovi za odigravanje utakmice.

Kada će se utakmica igrati, odlučiće komesar za takmičenje Prve lige Rodoljub Oljača iz Gradiške i delegat susreta Zoran KuzmanoviĆ iz Čelinca. Po svoj prilici, novi termin odigravanja ove utakmice je srijeda 7. maj.

Prva liga RS

1. Drina (Z)                         22      12      7        3        33:14  43
  2. Podrinje (Janja)          23      12      4        7        47:30  40
  3. Drina HE                         23      12      3        8        40:29  39
  4. Sloboda (MG)                23      11      4        8        43:30  37
  5. Kozara                             23      9        9        5        27:23  36
  6. Sloboda (NG)                23      10      5        8        35:28  35
  7. Mladost                           22      9        6        7        23:25  33
  8. Napredak                        23      9        5        9        27:24  32
  9. Sutjeska                           23      8        8        7        21:27  32
  10. Proleter                           23      9        4        10      36:35  31
  11. Sloga                                 23      8        5        10      22:27  29
  12. Modriča M.                    23      7        5        11      21:29  26
  13. Borac                                23      5        5        13      25:34  20
  14. Rudar                               23      3        2        18      12:57  11

Parovi

U sljedećem, 24. kolu, sastaju se: Sutjeska – Podrinje, Sloga – Borac, Mladost – Proleter, Napredak – Drina HE, Sloboda (MG) – Sloboda (NG), Kozara – Modriča Maksima, Rudar – Drina (Z).