15.4 C
20. април 2024.

Drina se remijem oprostila od domaće publike, komšije iz Donjeg Šepka prve čestitale titulu (foto)

Fudbaleri Drine i Napretka danas su konačno odigrali meč 25. kola Prve lige Republike Srpske a rezultat je na kraju glasio 0:0.

Detalj sa utakmice Drina (Zvornik - Napredak (Donji Šepak)

Rezultat je za Drinu bio u drugom planu jer je već ranije obezbjedila drugu šampionsku titulu i ulazak u Premijer ligu BiH a komšije iz Donjeg Šepka su bila prva ekipa koja je čestitala Drini novu titulu te im i odnjele zasluženo jedan bod, koji im je definitivno obezbjedio opstanak u Prvoj ligi.

Utakmica je bila veoma živa i dinamična ali bez nekih velikih prilika. Dvije ponajbolje šanse viđene su u prvih 15. minuta.

Prvo su gosti zaprijetili u 6. minutu, kada je iz dobre akcije Jevtić šutirao sa pet metara malo iskosa sa lijeve strane ali je Maksimović odbranio njegov udarac.

U 15. minutu Nikolić je oprobao svoj šut sa nekih desetak metara ali se istakao golman gostiju Ružić.

U nastavku se igralo dosta zatvoreno sa obje strane. Treba pomenuti polupilike Rustemovića i Đurića za Drinu u 51. i 78.minutu i šut Jovanovića u 56. minutu za goste nakon centrašuta Erića, ali je lopta otišla iznad prečke.

Napredak je borbenom igrom sasvim zasluženo odnio bod iz Zvornika.

U srijedu se igra poslednje 26. kolo Prve lige RS u ovoj sezoni. Zvornička Drina svoj meč igra u Foči protiv ekipe Sutjeske dok će Šepčani ugostiti Proleter iz Teslića. Sve utakmice počinju u 17 časova.

U pretposljednjem kolu Prve lige RS nisu otklonjene dileme koja ekipa će u Drugu ligu RS, a koja u baraž. Modriča Maxima slavila je minimalno na svom terenu protiv Mladosti, dok je Sloga poražena u Gradišci, pa će odluka o putniku u niži rang, odnosno u baraž, biti donešena u srijedu kada bude odigrano poslednje kolo.

FK DRINA Zvornik – FK NAPREDAK Donji Šepak 0:0

Stadion: FK „Drina“ Zvornik; Gledalaca: 600, Sudija: Miloš Gigović (Gradiška) 6; Žuti kartoni: Ivanović, Kikić (Drina), Atanacković, Perić, Jovanović, Jevtić (Napredak).

DRINA: Maksimović 7, Rustemović 6,5, Ivanović 7, Milošević 6,5, Đurić 6,5, Kikić 7, Nikolić 6,5 (od 34. minuta Lazić 6), Vasić 6,5 (od 82. minuta Nikolić -), Lazarević 6,5, Ikić 6 (od 72. minuta Stevanović -), Jokić 6.

NAPREDAK: Ružić 7, Đukanović 6,5, Erić 7, Gutalj 6,5, Karić 6,5, Atanacković 7, Perić 7 (od 90. minuta Mijailović -), Milutinović 6,5, Jovanović 6,5, Pajić 6,5 (od 85. minuta Zarić -), Jevtić 6,5 (od 86. minuta Vasiljević -).

Igrač utakmice: Vlado Ivanović (Drina).