12 C
23. април 2024.

Zvorničani prekinuli negativan niz, savladana Modriča Maksima

Fudbaleri zvorničke Drine prekinuli su niz od tri utakmice bez pobjede i pet kola do kraja odmakli najbližem pratiocu šest bodova. Zvorničani su i pored izuzetno lošeg terena i ne baš briljantne igre uspjeli da savladaju ekipu Modriča Maksime sa 1:0.

Detalj sa utakmice FK Drina (Zvornik) - FK Modriča Maksima

Po teškom i raskvašenom terenu domaći su imali daleko više od igre ali su teškom mukom došli do tri boda.

Utakmica je odlučena u 78. minutu kada je Miloš Jokić odlično reagovao na nabačenu loptu iz kornera i savladao Petrovića.

Propustila je Drina odlične prilike u 30. minutu, kada je poslije odličnog udarca Rustemovića, Vujanić zamalo poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Mogao je i Đurić da savlada golmana gostiju u 67. minutu, ali je nakon odličnog dodavanja Aleksandra Vasića šutirao glavom a Petrović je izbacio loptu u korner.

Minut prije kraja Rustemović je sjajno šutirao ali je Petrović izbacio loptu iznad prečke. Gosti su imali jedinu šansu u 21. minutu, kada je Rajović šutirao iz izgledne prilike kraj gola.

Ovom pobjedom Drina je nadomak osvajanja druge šampionske titule u Republici Srpskoj i plasmana u Premijer ligu BiH, dok je ekipa Modriče „jednom nogom zakoračila“ u niži rang takmičenja.

Zvorničani su na najbolji način iskoristili kiks višegradske Drine HE kod kuće te sada najbližem pratiocu „bježe“ sa šest bodova prednosti.

U narednom kolu Drina ide u goste Kozari iz Gradiške dok će Modriča Maksima ugostiti Proleter iz Teslića.

FK DRINA Zvornik – FK MODRIČA MAKSIMA 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 – Miloš Jokić u 78. minutu; Stadion: „FK Drina Zvornik“; Gledalaca: 300; Glavni sudija: Mile Barjaktarević (Bijeljina) 6; Žuti kartoni: Radović, Rustemović, R. Vasić, A. Vasić (Drina), Nedeljković, Milovac, Kojić (Modriča Maksima).

DRINA: Maksimović -, Radović 7, Rustemović 7,5, V. Ivanović 7, Đurić 7, Kikić 7,5, Nikolić 7 (Od 92. minuta Stevanović -), R. Vasić 7 (Od 89. minuta Lazić -), A. Ivanović 7,5, Jokić 7,5, Hasanović 6 (Od 46. minuta A. Vasić -). Trener: Dragan Mićić.

MODRIČA MAKSIMA: Petrović 6,5, Lazareski 6,5, Vujanić 6 (Od 55. minuta Milaković 6,5), Savić 6,5 (Od 84. minuta Kojić 6), Nedeljković 5,5 (Od 81. minuta Roksa 6,5), Prijeta 6,5, Lukić 6, Nastić 6, Resanović 6, Milovac 6,5, Rajović 6,5. Trener: Marko Stojić.

Igrač utakmice: Miloš Jokić (Drina).