10.4 C
23. април 2024.

Osam medalja za Zvorničane na prvenstvu BiH u atletici

Ovog vikenda na stadionu Koševo u Sarajevu održano je prvenstvo BiH u atletici za cicibane i mlađe pionire.

Atletski klub Zvornik– U konkurenciji 15 klubova i oko 200 takmičara atletičari Atletskog kluba Zvornik osvojili su osam medalja – četiri zlatne i četiri srebrne – rekao nam je Momčilo Mandić, trener zvornički atletičara.

Zlatom su se okitili Milica Poznanović u bacanju kugle, Branislav Vanovac u skoku u vis, Sonja Vasilić na 600m i štafeta Zvornika 4h100 m bila je prva.

Srebrne medalje pripale su Milici Poznanović u bacanju vorteh loptice, Jeleni Macanović na 600 m gdje je foto finiš odlučio pobjednika, Branislav Vanovac na 600m i Tara Bošković na 600 m.

Iz Turske sa Svjetskih igara za mlade uspješno se vratio mladi atletičar Petar Mandić zauzevši odlično peto mjesto.

Ovih dana Atletičare Zvornika očekuje učešće na međunarodnoj trci u Lazarevcu i prvenstvo BiH za starije pionire u Sarajevu.