20.4 C
28. март 2024.

Drina pretrpjela drugi poraz u sezoni ali sačuvala lidersku poziciju

Detalj sa utakmice Drina Zvornik - Proleter Teslić (Foto: ZvornikDanas)Zvorničani su pretrpjeli i drugi poraz ove sezone. Nakon dva uzastopna iznenađujuča nerješena meča na svom stadionu Drina je na gostovanju u Tesliću poražena sa 3:1 od ekipe Proletera.

Domaći su poveli preko Miloša Perovića u 21. minutu a Drina je do izjednačenja došla u 44. minutu kada je Edin Rustemović pogodio gol Proletera sa jedanaest metara.

U drugom poluvremenu se očekivala bolja igra i pritisak gostiju ipak domaći su zaigrali angažovanije i u 74. minutu došla je nagrada za takvu igru.

Glavni sudija na utakmici Dražen Vasiljević dosudio je jedanaesterac za Proleter a siguran egzekutor bio je Nemanja Rašić – 2:1.

Domaći su ‘zapečatili’ pobjedu u 90. minutu kada je pogodio Dejan Gavrić.

U 90. minutu crveni karton u ekipi Proletera zaradio je Nebojša Đukanović, samo četiri minuta nakon što je zamjenio strijelca prvog gola Perovića.

Zahvaljujući kiksu višegradske Drine HE u Modriči, zvornička Drina je i dalje na prvom mjestu sa četiri boda prednosti. Upravo će Modriča Maksima biti naredni rival Drine u Zvorniku, u sledeću subotu. Proleter će u narednom kolu dočekati dobojsku Slogu.

FK PROLETER Teslić – FK DRINA Zvornik 3:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 – Perović u 21. minutu; 1:1 – Rustemović (jedanaesterac) u 44. minutu; 2:1 – Rašić (jedanaesterac) u 74. minutu; 3:1 – Gavrić u 90. minutu; Stadion: „Radolinka“; Gledalaca: 300; Glavni sudija: Dražen Vasiljević (Doboj); Žuti kartoni: Dilić Popović, Kondić (Proleter), Lazarević, Milošević (Drina); Crveni karton: Nebojša Đekanović (Proleter) u 90. minutu.

PROLETER: Trogrlić, Lale (od 46. minuta Osmić), Popović, Kondić, Dado Panić, Popović, Marković, Gavrić, Perović (od 86. minuta Đekanović), Dolić, Rašić (od 77. minuta Galamić). Trener: Zoran Ćurguz.

DRINA: Maksimović, Rustemović, Vlado Ivanović, Milošević, Đurić (od 82. minuta Hasanović), Kikić, Nikolić, Radovan Vasić, Lazarević, Aleksandar Ivanović (od 58. minuta Lazić), Jokić. Trener: Dragan Mićić.

Igrač utakmice: Nemanja Rašić (Proleter).